Když se podnikání nedaří

Někdy soukromé podnikání vzkvétá a je přímo radost ho provozovat. Člověk, který se na něj dal, má dost peněz, může vést spokojený život a nic mu neschází. Jenže jsou i případy přesně opačné, tedy ty, kdy se soukromníkovi třeba ani trochu nedaří a pokazí se snad všechno, co se jenom pokazit dá, a to pak už ani zdaleka tak potěšující není.

Jednou je prostě tak a jindy přesně naopak. A jakkoliv si může podnikatel přát, aby mu vždy všechno vycházelo, nejednou se mu toho dosáhnout nepoštěstí. A pak se hledá pomoc, kde se jenom dá. Třeba i ve finančních institucích, jež se zabývají poskytováním půjček. Protože půjčka je obvykle tím jediným, co ještě dává podnikateli naději, že se tento dokáže se svými potížemi vypořádat, když už všechno ostatní selže.

eura mince

Když nějaká firma potřebuje investice, aby se vzpamatovala a vrátila se zase do černých čísel, ale její majitel nemá na takové investování prostředky, je půjčka nejednou správnou volbou. Ovšem pochopitelně jenom za předpokladu, že ji majitel takového podniku získá, a to za dostatečně výhodných podmínek.

Jenže existují i půjčky, jež jsou pro soukromníky v nesnázích prakticky nedosažitelné, i ty, jež se sice získat dají, ale pro svou nevýhodnost by sotva někomu pomohly. A těm je určitě lepší se rovnou vyhnout.

evropské mince

A která půjčka zbyde, když se eliminují ty nedosažitelné a nevýhodné? Obvykle je to hypotéka po insolvenci. Ta je totiž z hlediska úroků výhodná, ovšem současně i dosažitelná, a to i pro ty ze žadatelů, kteří nejsou rozhodně bonitní. U ní se totiž striktně nevyžadují ani čisté registry dlužníků, ani hodně vysoké příjmy žadatele, ani nic podobného. Tady se stačí zaručit za půjčku zástavou nemovitosti a rázem se tu za výhodných podmínek získají peníze, jež mohou nejedné firmě v nesnázích pomoci. A proto právě o tuto nebankovní půjčku mnozí podnikatelé žádají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup