Prvky, které by neměly na zahradě chybět

Existují prvky, které dokáží i tu nejobyčejnější zahradu proměnit v oázu klidu, pohody a radosti. Skvěle vám k tomu účelu poslouží zahradní jezírko, ovocné stromy, pergoly nebo dřevěné zástěny, ale i gril nebo venkovní posezení. Chytré rozmístění esteticky zajímavých a funkčních předmětů tak vytvoří unikátní zahradu, na kterou se bude při pohledu tajích dech. Pojďme si společně ukázat několik užitečných rad, jak toho docílit.

dům se zahradou

  • Zatravněný porost

Zahrada by snad ani nebyla zahradou bez vůně čerstvě posekané trávy a udržovaného trávníku. Kvalitní trávník sice vyžaduje spoustu péče, ale o to větší radost vám bude přinášet. hrátky na zahradě

V mnoha případech zabírá opravdu podstatnou část zahrady a patří tedy mezi první prvky zahrady, které kolemjdoucí budou svým zkoumavým zrakem pozorovat. Ideální kvality dosáhnete častým sekáním, alespoň 2x týdně a často i přihnojováním a provzdušňováním. S případným hnojením ale buďte opatrní, hnojivo používejte jen na ty části trávníku, které to opravdu potřebují.

  • Okrasné rostliny a keře

Stejně jako je na zahradě nepostradatelná vůně čerstvé trávy, bez vůně rozkvetlých keřů a dřevin by jistě také zahrady byla ochuzena. Krásu zahrady podtrhnou okrasné keře, květiny a ovocné stromy, které poskytují útočiště před prudkým sluncem. S výběrem takových rostlin buďte maximálně obezřetní, každá totiž potřebuje jiné podmínky pro svůj růst, některé se daří ve stínu, jiná dává přednost přímému slunci. Květinové záhony nezapomeňte dobře izolovat od domácích mazlíčků, kteří by mohli květinovou parádu během chvilky zlikvidovat. Květinové záhony volte s rozvahou, čím více jich vytvoříte, tím větší zaberou čas spojený s údržbou. Ovocné stromy vhodně umístěte od oken, zbytečně by braly interiéru přímé světlo, stejné pravidlo platí i u vzrostlejších keřů a dřevin. Ovocné stromy na jaře nebo na podzim nezapomínejte zastřihávat a ošetřit roztokem proti případným škůdcům.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup