Zábava na doma s dětmi

Pokud nemáte na dnešek s dětmi plán a vy vidíte, že se doma akorát nudí, zkuste je zabavit hraním různých her. Jestliže tedy nechcete, aby celé odpoledne seděli u svých telefonů, u televize, nebo aby hrály na počítači hry.
Karty
Vytáhněte karty a naučte děti hrát různé hry. Například je můžete naučit rychlík, prší, nebo vyšší bere. Pokud s nimi nechcete hrát logické karetní hry, můžete si zahrát záchod, nebo se pokusit postavit věž z karet.
dítě s bubínkem 
Piškvorky
K této hře Vám stačí pouze tužka a papír. Pokud tuto hru děti naučíte a máte doma děti dvě, tuto hru pak mohou hrát společně a vy se můžete věnovat tomu, co zrovna potřebujete udělat.
 
Domácí mazlíčci
Jestliže máte doma kočku, psa, nebo jiného domácího mazlíčka, dopřejte mu potřebnou péči. Vykoupejte ho, vyčistěte mu místo jeho „bydliště“. Vyčesejte zvířátkům srst, vysušte jim srst, vyčistěte uši aj. Také si s nimi můžete hrát a děti tak naučíte starostlivosti o druhé tvory.
 
Pexeso
Pexeso snad baví každou věkovou skupinu. Pokud doma žádné nemáte, můžete si jej jednoduše vytisknout z internetu a poté si ho společně nastříhat. Dále už zbývá jen hrát.
 dvě holčičky u omalovánek
Hra myslím si
Jakýkoliv člen rodiny si v hlavě vymyslí postavu – měla by být reálná (tzn. známá celebrita, zvíře, nebo někdo známý) a ostatní Vám pouze pokládají otázky, na které odpovídáte buď ano, nebo ne. Vyhraje ten, kdo jako první uhodne postavu, kterou si myslíte.
 
Schovka
Tuto hru nemusí hrát jen děti, můžete si jí zahrát i vy, jako dospěláci. Tato hra je dobrá, protože děti se při ní alespoň trochu hýbají.
 
Deskové hry
Určitě máte doma deskové hry ať už zděděné, nebo ty, které jste si sami koupili. Proto je vytáhněte a využijte v „nudných časech“.
 děti u hry
Kreslení obrázků
K této hře opět potřebujete pouze papír a tužku, lépe fixku. Ten, kdo zrovna kreslí, nemluví. Pouze kreslí. Ostatní členové domácnosti hádají to, co zrovna kreslíte. Člen, který jako první uhodne, co jste nakreslili vyhrává hru a je na řadě s kreslením.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup