Nákup schodiště do interiéru

Schodiště jsou doma skutečně nepostradatelným prvkem, pokud máme sklep či více pater. Umožňuje nám totiž snadný pohyb při znatelném výškové rozdílu.

Nákup schodiště do interiéru

Pohyb mezi patry

Řada nemovitostí má více pater, přičemž pokud je to třeba vysoký panelový dům, tak se hodí výtah. Vytížení je tu totiž opravdu vysoké, protože v této nemovitosti bydlí spousta lidí, kteří potřebují neustále se přemisťovat nahoru a zase dolu. Není to však vůbec levná záležitost a potřebuje dostatek prostoru, takže v obyčejném domě zůstáváme u schodů. Díky tomu, že postupným uspořádáním schodků jeden za druhým, kdy směřují šikmo vzhůru, tak mužem snadno vejít do dalšího patra.

točité schodiště

Je to rozhodně pohodlnější než někde šplhat po žebříku. Samozřejmě existují různé normy, a to z ohledu bezpečnosti. Přeci jen je tu riziko pádu, který by nemusel dopadnout vůbec dobře, takže je tu důležité i správně navržené a vyrobené zábradlí. Úhle schodů se speciálně počítá, aby nebyli moc příkré, protože potom by se po nich špatně chodilo a je tu zase riziko pádu. V mnoha domácnostech po nich chodí také děti, kde je riziko úrazu ještě vyšší.

Umístění a druh

Tahle otázka se musí všude řešit individuálně, protože každá nemovitost je jiná. Řešení přichází už při stavbě domu, protože nejde, aby měl více pater a chyběli v něm schody, protože bychom neměli, jak chodit a taková nemovitost by ještě k tomu nemohla být schválena. Schodiště nemá nekonečnou vydrž, takže se může stát, že jej budeme muset vyměnit za nové. V dnešní době je výběr opravdu široký, takže najdete řešení i pro Váši dispozici. Moderní je například schodiště dřevěné, které kombinuje praktičnost s hezkým designem. Kov je totiž velmi odolný, takže vše drží pevně po hromadě a dřevo je zase přírodní materiál, který vypadá skvěle.

dřevěné schoditě

Co se týče typů, tak pokud nemáte moc místa, tak můžete zvolit točité schodiště, jen si před tím zjistěte, jestli se Vám z něj netočí hlava. Klasické schody zabírají více místa, ale na druhou stranu to pod nimi se dá využít jako úložný prostor, takže všechno má své výhody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup