Lepší jídlo vede k lepší postavě

Nadměrná váha nejenže nevypadá příliš dobře, ale zároveň může po nějaké době být i nebezpečné. Je tedy lepší dodržovat správnou životosprávu.

Lepší jídlo vede k lepší postavě

Není sice úplně pravdou, že Češi jsou jedni z nejtlustších obyvatel planety, ale na evropském kontinentu už tak to jistě říci nemůžeme. Rádi jíme a málo se hýbeme, to je náš problém. A když chybí pohyb a k tomu nastupuje ještě nepříliš zdravá strava plná tuků, soli a cukru, je jasné, že se to musí nějak projevit na organismu. A projevuje se to právě tloustnutím. Lehká nadváha pro naprostou většinu lidí nemusí znamenat žádný problém, ale těžká nadváha nebo snad i obezita už mohou s člověkem pořádně zacvičit. Samozřejmě v tom negativním slova smyslu. Čím více tuku se nachází v organismu, tím spíše hrozí vznik nějaké chronické nemoci. A toho je potřeba se vyvarovat.

Brokolice

Nejlepším způsobem, jak zjistit aktuální stav, je prostě se zvážit. Hmotnost samotná ale nemusí být vždy nejpřesnějším údajem, a proto se doporučuje si alespoň jednou za čas provést výpočet bmi. Je daleko přesnější než pouhé zvážení, a tak se člověk může na základě výsledků ihned rozhodnout, jak případnou obezitu řešit.

Celozrnný chléb

Dobrá strava

Obecně se dá říci, že jediným řešením obezity, potažmo nadváhy, je prostě přijímat méně kalorií, než kolik se vydá. Tolik teorie, ale praxe je daleko složitější. Vždy je dobré zařadit dietu, alespoň nějakou. Ale pozor, žádnou dietu z internetu, ale klasickou obměnu jídelníčku. Kdo jedl hodně tučných jídel, ten je omezí na minimum a zařadí více zeleniny. To samé v bledě modrém v podstatě platí i o sladkém a příliš slaném. Zkrátka a dobře, je vhodné se chovat logicky, a ne se nechat ovlivňovat nesmysly vytaženými někde na internetu.

Pomocník

Ne vždy takovýto přístup vede k úspěšnému cíli, tedy ke zhubnutí. To platí hlavně pro jedince, kteří se už stihli projíst do stavu obezity. Ti už obvykle potřebují vědečtější přístup, a tudíž i odbornou pomoc ve formě dietologa nebo alespoň nutričního poradce. Chce to jen překonat počáteční ostych.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup