Ponorková nemoc ve vztahu a co s ní

Tento stav je něčím, co nenalezneme u mileneckých vztahů – milenci se na sebe vždy těší, vylaďují se na společné schůzky a užívají si jeden druhého omezenou dobu, v rámci které logicky upozaďují veškeré závažnější otázky.
Když se náš vztah dostane do fáze, kdy už o sobě leccos víme, jsme na sebe zvyklí a máme více prostoru uvědomovat si, jaký náš partner opravdu je, jaké má zvyky a co na něm máme i nemáme rádi, vynoří se občas ponorková nemoc. Samozřejmě toto naše rozpoložení podléhá také aktuálnímu psychickému stavu, náladám, popř. nějakým vnějším vlivům, které náš vztah zasahují.
pár afričanů
Jak tuto nemoc odstraňovat a opět si užívat spokojený vztah?
Důležitým řešením je otevření vztahu – např. pomocí nějakého koníčku. Hobby obecně častěji pěstují muži než ženy. Což může být zdrojem různých nedorozumění nebo konfliktů, např. v tom smyslu, že se žena domnívá, že kvůli svému koníčku na ni muže nemá čas. Je potřeba si v takovém případě uvědomit, že koníček je něco, co dělá našeho partnera šťastným. Svůj volný čas by mohl trávit i jiným způsobem, který bychom akceptovali mnohem hůře (např. každodenní návštěva hospody nebo pozornost zaměřena na jiné osoby opačného pohlaví) a pokud tedy toto hobby nijak neohrožuje náš vztah, měli bychom s něm partnera podporovat.
Dalším řešením jsou přátelské vztahy – je velmi důležité, aby kvůli tomu, že máme spokojený partnerský vztah, nezanikaly vazby s našimi starými přáteli. Stejně jako není podmínkou, aby partneři měli všechny přátele společné. Dokonce je doporučena varianta, kdy mají některé společné a zároveň každý má ty své, se kterými si rozumí jen on a stýká se s nimi bez přítomnosti partnera.
úder pěstí
Ve vztahu je podstatné dodržovat pravidlo volného času – toho pravidlo říká, že každý z partnerů by měl mít ideálně polovinu dne z jednoho týdne pouze pro sebe. Stejně tak jako ve spokojeném partnerství není podmínkou, aby dva lidé trávili společně dovolenou a jiné akce. Vždy by to mělo být možností volby a preferencí obou partnerů.