Budete tři?


Spousta lidí tápe co mají koupit do výbavičky pro miminko. Výrobci dětského zboží moc dobře ví že na cokoliv stačí natisknout nebo našít roztomilý dětský obrázek a rázem se jim zvednou prodeje, protože hlavně nastávající maminky chtějí mít pro svoje miminko všechno dokonale připravené. Problém je v tom že naprostou většinu těchto věcí nepotřebujete a vaše miminko je stejně neocení.

rodiče miminko

První měsíce života novorozenců jsou hlavně o spánku. Nemusíte příliš řešit oblečení pro miminka, i když je samozřejmě potřeba, ale mnohem více byste se měli soustředit na to, abyste svému miminku zajistili kvalitní a bezpečný spánek. Někteří rodiče se rozhodnou že miminko bude spát s nimi v posteli, ale většina rodičů si chce miminko nechat v postýlce u postele. V postýlce by navzdory tomu že je to hezké, nemělo být nic kromě kvalitní matrace a monitoru dechu.
Pozor – monitor dechu vaše dítě před SIDS neochrání, pouze vás upozorní když dítě přestane dýchat.

Rozhodně by v postýlce neměly být zavinovačky, mantinely, polštářky ani plyšáci. To všechno ztěžuje proudění vzduchu a dítěti hrozí přehřátí nebo zástava dechu, jak uvádí napříč obory odborníci na dětský spánek. Proto zbytečně nevyhazujte peníze za věci které nepotřebujete a vašemu dítěti by naopak mohly ublížit.

matka a dítě

Vyberte mu raději kvalitní oblečení po pár kouscích od každého druhu a dbejte na to, aby to bylo oblečení z bavlny, bambusu nebo mušelínu. Tyto látky jsou prodyšné a měkké a vašemu miminku se v něm bude líbit. Nemusíte se bát ani nakupovat oblečení z druhé ruky, protože miminka a kojenci často oblečení zničí. Nebude vám tak líto vyhodit flekaté dupačky které už nejdou ničím vyprat. Zbytečně předem nekupujte ani kosmetiku, protože u miminek je méně rozhodně více a jemná dětská pokožka se snadno sype i z obyčejného tělového krému. V kosmetice platí že budete muset zkoušet co vašemu miminku sedne, ale zbytečně na něj nic nepatlejte.