Je dobré bydlet s partnerovými rodiči?

Pokud jste se s partnerem rozhodli, že je již čas, abyste spolu bydleli, je potřeba rozmyslet se, kde budete bydlet. Je možné, že vám partner navrhne, abyste se nastěhovala k němu. Pokud daný muž bydlí někde sám, rozhodně není potřeba mít nějaké obavy. Jestliže ale daný muž bydlí se svými rodiči a má pro sebe jen jednu místnost, kde po celé dny funguje, měla byste si to hodně dobře rozmyslet.

Jsou lidé, kteří se jsou schopni se přizpůsobit a nějakým způsobem se naučit žít v místnosti se svým partnerem, ale rozhodně to není jednoduché. V takovém případě je navíc potřeba počítat s tím, že s rodiči partnera budete sdílet koupelnu a také kuchyň. Pokud je navíc maminka vašeho přítele typ člověka, který do své kuchyně nechce nikoho pustit a ani nechce, aby někdo sahal na její věci, měli byste zapomenout na to, že by to mohlo být snadné.

klíče od domu

Neudělejte tu chybu a to zejména, pokud daná rodina bydlí v bytě. Pokud má váš přítel ještě sourozence, bude to ještě mnohem složitější. Ideální to rozhodně není. Na něco takového byste časem přišli sami. Pokud se ale jedná o rodinný dům, kde je možné bydlení rozdělit na patra, je to rozhodně lepší, než v prvním případě. I v tomto případě se můžete setkat s kontrolami rodičů vašeho přítele. Nejlepší možností je najít si své bydlení, kde nebudete nikým rušeni. Je důležité mít své soukromí. Nedá se žít dobře někde, kde vás chodí někdo neustále kontrolovat a kde to musí být vše podle majitele daného domu.

velký dům

Jestliže tedy chcete bydlet s vaším partnerem, zvažte nějaký podnájem, ve kterém budete fungovat sami dva. Ze začátku si vystačíte například s 2+1 a pokud byste se časem rozhodli, že byste chtěli děti, můžete jít do bytu většího nebo do koupě rodinného domečku.

Je důležité, aby měli partneři své soukromí a aby je někdo neustále nekontroloval. Rodiče si něco takového mnohdy neuvědomují a pokud jim sdělíte, že se vám to nelíbí, jsou na vás ve výsledku akorát naštvaní, protože nechápou, že soukromí dnes potřebuje do určité míry každý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup