Pro deku se najde místo v každé domácnosti

Deka může být nejen užitková, díky čemu se k vám dostane větší podíl tepla, ale i designová a v nemalé míře dovede zútulnit váš dům o doplněk v podobě přehozu nebo plédu.
deka na zahřátí

Jak vybírat deku?

Možná to není žádná věda, ale hned po tom, co si koupíte nezbytnost, jakou je právě ona, můžete vypozorovat nedostatky, které v sobě má díky častému používání. Každá deka, kterou si vyberete z jakéhokoliv důvodu, se od sebe liší materiálem, tloušťkou a samozřejmě i výdrží. Mnohdy se stává, že po prvním praní je všechna hebkost a komfort, kterou poskytovala, jednoduše pryč.
Jak tedy vybrat deku, se kterou budete spokojeni?
1. Důležité je zaměřit se na účel, který má splňovat. Pokud ji chcete využít jako přehoz přes vaši sedací soupravu, musíte vybrat z odolného materiálu, který bude připravený čelit tomu, že se na něm bude často sedět. Na zakrytí vám postačí i tenká deka nižší cenové kategorie, ale v případě, že si chcete dopřát luxus, zvolte raději plyš, fleece nebo mikrovlákno.
2. Cena má odpovídat kvalitě, ovšem nenechte se napálit. Deku, kterou si koupíte, byste měli mít v báječném stavu několik let. Vybírejte tedy prodejny, které vám zaručí, že ji nebudete muset brzy věnovat vašim domácím mazlíčkům.
3. Barva a materiál jsou důležité body, co se týče údržby. Rozhodují o její koupi, protože každý člověk si zajisté přeje, aby neměl na jeho bytových doplňcích skvrny, které nejdou vyprat a ještě k tomu jsou hodně vidět. V případě opravdu drahých kousků, byste však měli zamířit do čistírny, která je k čištění šetrná a mnohdy vykouzlí zázraky.
pruhovaná šála

Materiály, které vydrží

Jestli se chcete chlubit vaší dekou, přehozem nebo plédem několik let, musíte věnovat pozornost materiálu, který mnohdy rozhoduje o dlouhotrvajícím zboží. Moderní a velmi kvalitní jsou výrobky z vlny, mikrovlákna, mikroplyšu, ale i ty bambusové. Pohodlí a prodyšnost, ale současně i teplo, vám poskytne i bavlna.
Vybírejte proto pečlivě a pamatujte, že není na škodu mít jich doma hned několik a třeba i různých materiálů, abyste jich mohli střídat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup