Nesledujte horory v televizi, šetřete si adrenalin na havarijní situace v domácnosti

Víte, kolik lidí miluje detektivní žánr a horory? A máte představu o tom, jak velké procento populace zhlédlo film Vetřelec a jeho další pokračování? Ve své době to byl jeden z nejsledovanějších hororů na světě a při něm doslova tuhne v žilách krev. Jestliže patříte k těm, co si občas nějaký ten horor rádi připomenou, pak vám doporučujeme raději šetřit síly, protože postačí docela málo a horor zažijete na vlastní kůži v domácnosti. Kupříkladu s vyhledáváním úniku vody.

instalatérské nářadí

Může to probíhat třeba takto: Přijdete domů z nákupu a ještě, než stačíte odložit plné tašky, upoutá vás na první pohled mokrá mapa na zdi proti vám. Bude zasahovat až k podlaze, kde se začne tvořit malé jezírko. Celé to bude probíhat v obývacím pokoji a na druhé straně stěny v ložnici, tím pádem budete mít o zábavu postaráno.

vodovodní trubka

Nepropadejte šoku – nejhorší reakcí na podobné jevy je šok, tehdy nejednáte racionálně, ale zbrkle. Snažte se zachovat klid a první, co udělejte, je vypnout hlavní jistič elektřiny a samozřejmě i uzávěr vody. Pak se v klidu posaďte, dýchejte zhluboka a ihned volejte instalatérům, i kdyby to bylo třeba v sobotu pozdě večer. Instalatéři udržují havarijní servis a přijedou k vám zhruba do hodiny.

Předejděte hororu – horor by vás čekal, kdybyste zapomněli vypnout elektřinu a riskovali smrtelný úraz, kdyby voda pronikla až do elektroinstalace. Hororu předejděte i tím, že se nebudete snažit vyhledávat únik vody sami kladivem a majzlíkem. Nechte to na instalatérech, kteří na to používají speciální metody i bez násilí, například formovací plyn, a kteří závadu včetně vyhledávání místa problému řeší během krátké doby i bez nutnosti razantního stavebního zásahu. Vy pouze srolujte koberce a odneste je někam, kde mohou vyschnout, a odstraňte z postiženého místa nábytek a vše ostatní, co může přijít k úhoně. Mezitím, než instalatéři dorazí, vytřete z podlahy vodu, což pro tuto chvíli postačí.