Autodílna pro náročné? Jak jí vybavit, aby splňovala veškeré požadavky zákazníků

Vůbec nezáleží, zda patříte mezi skutečné odborníky ve svém oboru nebo se opravě automobilů věnujete jen ve volných chvílích. Vlastní autoservis je doslova splněným snem každého milovníka motorových vozidel, který se usilovně ze všech sil snaží tyto stroje neustále vylepšovat a opravovat.

oprava karosérie

Proti lásce každého milovníka motorových vozidel, ale stojí poměrně přísná legislativa, která přesně určuje, jak by měla taková autodílna vypadat, jaké vybavení potřebuje a kdo může servis automobilů provozovat.

Autodílna v domácích podmínkách krok za krokem

Pokud se skutečně rozhodnete, že se chcete naplno věnovat servisu automobilů, případně si v tomto oboru jenom příležitostně přivydělat ke svému hlavnímu pracovnímu poměru, nebude to jen tak. Je potřeba splnit celou řadu podmínek, aby bylo možné se naplno věnovat nové živnosti. Podmínky se samozřejmě netýkají pouze osoby, která tuto záslužnou činnost bude provozovat, ale i prostor, v němž bude samotný servis prováděn.

kontrola podvozku

Autodílnu je možné zařídit pouze v prostorech, které byly v minulosti zkolaudovány podle aktuálního stavebního zákona. Dále je zapotřebí určit odpovědnou osobu, která bude odpovídat za celkový provoz autodílny. Autodílna musí být taky náležitým způsobem označena. Vybavení samotné autodílny už zákon nijak blíže nespecifikuje, přesto se najde celá řada šikovných nástrojů, které pomohou v mnohém ušetřit a urychlit práci. Což rozhodně nemusí být na škodu.

Vychytávky, které nebudou jen na ozdobu

  • Startovací vozík

Pomocník, bez kterého se žádná moderní autodílna neobešla. Jistě jste se už někdy v minulosti setkali ze situací, kdy baterka vypověděla službu a bylo téměř nemožné nastartovat obvyklým způsobem. V takových případech poslouží právě startovací vozík.

  • Pískovací kabiny

Pískovací kabiny jsou vhodným doplňkem nejenom do autodílny. Jejich využité je velmi široké – od nástřiku zastaralého nábytku až po rezavé plechy karosérie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup