Jak nastartovat mléko?

Každá novopečená maminka touží dát svému děťátku to nejlepší. Základem je mléko, které dodává miminku veškeré životně důležité látky, které ho chrání proti infekcím a nemocem. Proto chce každá maminka kojit co nejdéle. Někdy to ale nejde, ať děláte, co děláte. Toto období pro vás ale nemusí znamenat krizi, mléko jde totiž docela snadno nastartovat. Co tedy můžete udělat pro to, abyste měla dostatek mléka pro své milované miminko a neprožívala zbytečně mateřskou krizi?
matka a miminko
Hlavně klid

Obecně platí, že pro úspěšné kojení je velmi důležitá psychika. Proto by maminky neměly zapomínat, že není čeho se bát, a rodičovství si jednoduše užívejte. Pokud nemáte mléko, nepropadejte panice, pro děťátko je velmi důležité, abyste byla spokojená, jedině tak bude spokojené i ono.
Nejde vám kojení podle představ?
Důvodů, proč vám nejde kojit tak, jak jste si představovala, může být hned několik. Miminko může být línější a nechce se mu sát, to se stává hlavně u těch, které trápí novorozenecká žloutenka. Dalším možným důvodem může být i to, že jste rodila císařským řezem . V takovém případě se mléko dostaví vždy později. Pak vám nezbývá, než být trpělivá a pokusy opakovat.
pití z lahve
Kojení nastartujte

Pokud vám kojení nejde hned od prvopočátku, nestresujte se a vyzkoušejte několik rad, které mléko mohou nastartovat:
1. O svá prsa dostatečně pečujte, masírujte je při sprchování, promazávejte bradavky a noste prodyšné podprsenky.
2. Pro kojení si vytvořte příjemné a klidné prostředí.
3. Technik pro kojení a poloh při něm je hned několik, vyzkoušejte tedy tu, která vám bude co nejvíce vyhovovat a bude vám příjemná.
4. Kojit se snažte pravidelně, i když mléko neteče. Vždy střídejte levý a pravý prs.
Dodržujte zdravý životní styl
K tomu, abyste měla dostatek mléka, je důležitá zdravá, rozmanitá a pravidelná strava. Uvařte si kvalitní vývar, který vám dodá dostatek živin. Přidejte dostatek ovoce a zeleniny. Zapomínat nesmíte ani na pitný režim, dopřávejte si dostatek neperlivé vody, neslazené čaje či ředěné džusy. K tomu choďte na pravidelné procházky do přírody, relaxujte a především se snažte co nejvíce spát.

3/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup