Neznalost neomlouvá

Neustále slyšíme, neustále se dočítáme, známe z okolí, mnohdy se to týká i nás samotných. Neznalost, neinformovanost, leckdy pohodlnost něco změnit. Absolutní neschopnost nakládat a manipulovat s penězi. Proč se lidé bezhlavě zadlužují, proč si donekonečna půjčují klidně na bezvýznamné věci. Jejich součet měsíčních splátek je často větší, než obnos na výplatní pásce! Dluhy jsou cesta do pekla! Zdá se Vám tohle staré pořekadlo trochu nadnesené? Vy, že víte, co děláte a možnost problémů si nepřipouštíte? Pak děláte velkou chybu! Od nesmyslné vánoční půjčky na dárky, je často jen krůček k platební neschopnosti. Do osidel hlavně nebankovních institucí se většinou chytí ne právě finančně gramotní spoluobčané.
finanční dno
Mohu utratit jen do výše výdělku. Ano, to zní rozumně, ale když nákup zboží na úvěr, či na splátky je na začátku tak lákavý. Peněženku můžete nechat zavřenou, zboží si obratem odnesete domů a příští měsíc to nějak vyřešíme. Nevyřešíte! Pokud Vám na pravidelnou splátku nezbyde, je zle! Možná s bankou, ta má alespoň jasně stanovená pravidla a může zde dojít k nějaké dohodě. Ale nebankovní instituce? Často dlužníka kvůli pár tisícům připraví o střechu nad hlavou.
dluhy svazují

Buďte opatrní

Než cokoli podepíšete, než komukoli kývnete na úvěr, přemýšlejte! Potřebuji zrovna teď novou televizi, když stará ještě funguje. Musíme na dovolenou k moři, když na Šumavě je taky hezky? Musím jezdit v novém modelu, když i v autobazaru se dá najít vhodné vozítko? Záleží na každém, jak si chceme budoucí život naplánovat. Bohužel mnohdy i naše snaha nestačí. Půjčku zařídí jeden z partnerů bez vědomí druhého, nebo jsou do celého problému zataženy děti. Namísto hraní si s rodiči, poslouchají jejich hádky. Buďte rozumní a volte raději jiné, rozumnější způsoby, jak si pořídit vytoužené zboží, nebo dokonalou dovolenou. Volte klidný život s blízkými!

2.5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup